Breitling, ilk bağlantılı kronografını üretirken işlevselliğini ve kullanıcı dostluğunu güçlendirmek için akıllı telefonu saatin hizmetine sokarak yeni bir felsefe uyguladı. Exospace B55 ile, maka elektronik alanındaki öncü konumunu sağlamlaştırıyor. Geleceğin aleti, profesyonel havacılar için tasarlandı.

Performans, Breitling’in tüm teknik ilerlemelerindeki ana motifi. Aynı zamanda markanın ilk bağlantılı kronografını üretmesindeki temel itici gücü oldu. Bir saati akıllı bir telefona bağımlı ve ondan daha az verimli bir uzantıya dönüştürmek söz konusu bile değildi. Kronograf burada hakim konumunu koruyor ve bağlantı her şeyden önce onun işlevselliğini artırmak için tasarlanıyor. Çift yönlü iletişim iki aygıtın her birinin en iyi yaptığı işler için kullanıldığı mükemmel bir tamamlayıcı ilişki yaratıyor. Akıllı telefonların temel değerleri ekranları ve ergonomik ara yüzleri olduğundan, Exospace B55 kullanıcıları bazı ayarları (saat ayarı, zaman dilimleri, alarmlar, gösterge ve işletim ayarları, gece modu) gerçekleştirmek için telefonlarını kullanabiliyor.

Sonuç ise konfor ve verimlilik açısından kayda değer bir kazanç oluyor. Diğer yönden, kullanıcılar çeşitli ölçümlerin (uçuş süreleri, bölünmüş zamanlı süre kayıtları, çakışan süreler, vb.) sonuçlarını daha kolay okuyabilmek, saklayabilmek ya da aktarabilmek için kronograftan akıllı telefona yükleme yapabiliyor. Breitling’in tasarladığı yeni bağlantılı saat sistemi böylelikle profesyonellere yönelik hakiki aletlerin ruhunu korurken kronograf işlevlerinin kullanımını kolaylaştırıyor. Gerçek bir hayat arkadaşı olan Exospace B55 çok işlevli elektronik kronograf aynı zamanda akıllı telefona gelen e-postalara, mesajlara (SMS, WhatsApp) ya da aramalara (arayanın adı veya numarasıyla) ve gelecek etkinliklere dair bildirimler de alıyor.