Maison Messika’nın üçüncü Yüksek Mücevhercilik koleksiyonu, 2016 yılındaki başyapıtları ve kadınların zerafetine bir övgü. Göksel dünyayı keşfe çıkan Valerie Messika, mücevherlerde ışığı yakalama macerasına devam ederken, 2015 yılında Maison’un 10. yılı için yarattıklarından daha da cesur ve modern bir koleksiyonlar serisi üretmiş.

Mitolojinin yıldızlarda ölümsüzleştirilen güzel tanrıçalarından ilham alan Valerie Messika, gücün ve zarafetin bir araya geldiği, tanrıların suretinde ürünler tasarlamış. Formları birleştirip, şekilleri çarpıp, pırlanta ve daha büyük elmaslar arasındaki zıtlıklarla oynayarak tekli elmasları zarif kompozisyonlarla birleştirerek, açık bir yaz gecesindeki gökyüzü gibi parıldayan yeni takımyıldızlar yaratıyor.

Değişen ölçekleri, hacimleri ve hafif yükseltileri ile Cassiopée bilezik, hassas teknik işçiliği ve bu Yüksek Mücevhercilik eserinin karmaşıklıklarını ortaya koyuyor. Takımyıldızları yansıtan 64 oval kesimli elması ile Yunan tanrıçası Cassiopée’yi onurlandırıyor.

Maison Messika’nın özel Skinny teknolojisi ile taçlandırılmış bu göksel bilezik bileğe zarifçe dolanır, vücudun doğal kıvrımlarını takip eder ve kullanıcıya en yüksek konforu sunar.

Koleksiyonu ilham olan tanrıçanın güzelliğine ithafen, Valérie Messika büyüleyici ve etkileyici bir çift küpe de tasarladı. Oval kesim pırlantaların kulak boyunca narin ve incelikle yükseldiği küpe, son derece görsellikte bir etki sunuyor.