Berluti’nin simgesi Venedik derisi ve meşhur eskitme tarzı, Hublot’nun saatçilik alanındaki yenilikleriyle buluşunca ortaya Classic Fusion Berluti çıktı.

Hublot ve Berluti, karakter ve ruh sahibi bir saat yaratmak için modern simyacılar gibi çalıştılar. Berluti 2015 yılında 120. yaşını kutlarken, Hublot ile ortak bir çalışma gerçekleştirerek Classic Fusion modelini Berluti’nin stiliyle birleştirdi. Hublot Classic Fusion’ın ve Berluti ayakkabılarının bir araya gelerek oluşturduğu bu dikkat çeken şıklık, klasik bir beyefendinin ruhunu yansıtıyor.

250 adet sınırlı sayıda üretilen Classic Fusion Berluti Scritto’nun kayışları, 18. yüzyılın kaligrafisinden ilham alan desenli Venedik dana derisinden yapılmış. Tütün yaprağı tonlrındaki deri, kadranı da kaplarken, Hublot King Gold renginin sıcak tonlarını mükemmel bir denge ile tamamlıyor.

45 mm siyah seramik kasa içerisinde HUB1100 otomatik mekanizmanın yer aldığı model, Berluti imzalı koyu gri kayış ve kadran ile tammalanıyor. Bu nadir model, yalnızca 500 adet üretildi.