Bell & Ross en başından beri saatlerinin tasarımında havacılığın ikonik özelliklerinden faydalandı. Bu yüzden Bruno Belamich mesai saatlerinin çoğunu jetler, savaş uçakları ve bombardıman uçakları üzerinde çalışmakla geçiriyor. Ancak bu mekanik, tarz ve performans tutkunu aynı zamanda yollarda lastik yakmaya da bayılıyor. Bu yıl Bell & Ross ekstrem bir spor otomobil projesi olan AeroGT’nin bilgisayarda tasarlanmış resimlerini sunuyor.

AeroGT havacılıktan ilham almış super bir otomobil. Bu tasarımla Bell & Ross havacılığa dayanan kökleriyle temasını koruyor. Tamamen alçak (1.10m) ve aerodinamik olan 4.7 metre uzunluğundaki otomobil havayı adeta bir ok gibi deleceğe benziyor. Keskin açılara ve çıkıntılara sahip köşeli yapısı gizli görev uçaklarını hatırlatıyor. Havalanmak için tek ihtiyacı olan ise bir çift kanat.

BR 03 AeroGT saati doğrudan AeroGT konsept otomobilinden ilham aldı. Otomotiv ve saatçilik sektörlerinin birçok ortak noktası olduğu kabul ediliyor. Her iki alan da zaman ve tutarlılığın yanı sıra motorlar ve performans ile ilgileniyor. Her ikisi de dişliler, eşapmanlar, vidalar ve kamlar kullanarak çalışıyor. Aynı zamanda otomobil sürücüleri için saat üretmeye, özellikle de profesyonel vasıta sürücüleri için kronograf üretmeye yönelik çok eski bir gelenek var. Bu yüzden bu ikisini AeroGT konsept otomobiliyle ve BR 03 AeroGT saatleriyle birleştirmek son derece makul oldu.

Açık çalışılmış kadranları çekici bir derinlik hissi vermek için katmanlardan oluşuyor. Diğer yandan, bu BR 03 AeroGT saatlerinin iskeletleştirilmiş mekanizması saatleri hafifleştirirken mekanizmanın ardına göz atma olanağı sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu hafifletme çalışması yarış otomobillerinde de görülüyor. Bu saatler için amaç, saat motorunun karmaşıklığını ve güzelliğini vurgulamaktı. AeroGT konsept otomobili de buğulu bir cam pencerenin ardında yer alan mekanik aksamının keyifle izlenmesine olanak sağlıyor.