Breitling for Bentley, Bentley Continental Supersports’un lansmanını kutlamak için sınırlı sayıda üretilen bir kronograf yarattı. Teknoloji konusunda bir öncü olma özelliği taşıyan bu kronograf, titanyum kasa, karbon kadran, motor sporlarına özel fonksiyonlarla donatılmış akıllı telefon bağlantılı bir mekanizmaya sahip ve tam bir performans pakedi sunuyor.

Muhteşem Breitling for Bentley macerası yola ilk olarak 2003 yılında Continental GT’nin lansmanıyla çıktı. Breitling bu model için özel olarak gösterge paneline yerleştirilen saati tasarladı. Model o zamandan bu yana mekanik kronograflardan oluşan zengin bir koleksiyona yön verdi ve koleksiyona eklenen göz alıcı saat de yeni Continental Supersports’a övgü niteliğinde: tamamıyla yenilenen tasarımının yanı sıra 209 mph’lik (336 km/h) azami hız, 0-60 mph için 3,4 saniyelik (100 km/saate 3,5 saniyede çıkabiliyor) hızlanma süresi ile gelmiş geçmiş en hızlı Continental.

Dünya genelinde satışa sunulacak olan 500 adetle sınırlı olan bu Bentley Supersports B55, son derece sportif görünümü ve karbon fiber kadranı çevreleyen hafif titanyum kasasıyla derhal göze çarpıyor; karbon fiber motor sporları arenasının favori materyallerinden biri ve yeni Continental Supersports’un birçok detayında da kullanılmış. Bu gözü pek dokunuş, çift katmanlı kırmızı kenarlı ve çizgili siyah kauçuk kayışla daha da güçlendirilmiş.

Tamamıyla otonom olan Bentley Supersports B55, işlevselliği ile veri saklama veya aktarma kabiliyetinin geliştirilmesi amacına hizmet eden akıllı telefon bağlantısı sayesinde, son derece gelişmiş bir kronograf olarak tasarlandı. Akıllı telefon uygulaması, bu saat için özel olarak İsviçre’de geliştirildi. Okunması son derece rahat olan iki LCD ekranı tepeye basılmak ya da bileği bükmek suretiyle aktive edilebilen bir arkadan ışıklandırma sistemiyle donatıldı ki bu kadar kolay bir kullanım aksiyonun kalbindeyken son derece faydalı bir özellik.