Daima farkını ortaya koyan tasarımlarla yaratılan Hublot modelleri, 2011’den bu yana Ferrari ile sürdürdüğü ortaklığında da bu özelliğini koruyor. Her bir yeni model bu iki markayı bir araya getiren inovasyon, mükemmeliyet ve performans konularında bir adım daha ilerliyor. En son Ferrari modellerinin yenilikçi hacimlerinden ve ikonik tasarımından alınan ilhamla, Big Bang Unico modelinin dış hatları Ferrari ve Hublot tarafından yeniden tasarlandı.

İki dünyanın en iyi yönleri bir arada

Bu yeni tasarım Hublot’un en ileri fikirleri ile Ferrari’nin tasarım dilini bir araya getiriyor. Son derece işlevsel ancak bir o kadar da stil sahibi detaylara sahip olan bu tasarım, kusursuz silueti ve orantılarıyla Big Bang Ferrari’nin yeni mimarisini vurguluyor.

Kadran

Saat 3 pozisyonundaki dakika sayacı ve takvim penceresi bir araba devir sayacı tasarımına benzerken, takvimin stilinde ise bir Ferrari hız kadranından ilham alındı. ‘Şahlanan At’ logosu mütevazı biçimde saat 6 pozisyonunda yer alıyor. Saat 9 pozisyonunda bulunan saniye sayacı ise bir hava ekstraktörü şeklinde. Yeniden tasarlanmış akrep ve yelkovan sayesinde saatin okunabilirliği daha da geliştirildi. Yatay olarak konumlandırılmak yerine artık indekslerle aynı hizada konumlandırılmış olan rakamlar, adeta kadranın üzerinde havada durarak, modele üç boyutlu bir görünüm kazandırıyor.

Kasa

Yenilikçi hacimler ve zarif, işlevsel şekiller arasında incelikli ancak kusursuz dengeyi yakalayan bezelin dış hatları, 6 vida için vida başı yuvası girintileriyle yeniden tasarlanarak, hem vidaları korurken hem de entegre bir kontrol ünitesinden alınmış gibi görünen ergonomik bir form oluşturuldu.

Profil

Tepe tarafında, kasanın ortasından geçen kırmızı çizgi, LaFerrari modelinin arkasındaki ikonik detayı anımsatıyor. Hublot logosu ile işaretli tepenin çok daha ergonomik ve entegre bir tepe koruyucusu mevcut ve Ferrari gösterge panelinin ortasında bulunan TPE (Turbo Performance Engineer) şeklini anımsatmakta. Diğer profilde ise Ferrari arabalarının stilinden ilham alınmıştır. Saatin günümüzde ikonik hale gelmiş sandviç benzeri yapısı boyunca parlak kırmızı “Ferrari” yazısı yer almaktadır.

Mekanizma

Big Bang Ferrari’nin Hublot üretimi Unico mekanizması, bir Flyback Kronografı kadran tarafında konumlandırılmış kolon çarkına entegre etmiştir. Ferrari tekerlek jantlarının ikonik yıldız tasarımı saatin salınım ağırlığında yankılanırken, hepsi siyah PVD kaplama olan şase, baskılar ve balans ağırlığı da kadrana ve safir cam kasa arkasından bakıldığında dışarıdan görülebilir.