BR-X1’in sunulması, Bell & Ross’un tarihinde yeni bir bölümün de başlangıcını işaret ediyor. Sportif görünümü ve sofistike sağlamlığıyla bu yüksek teknoloji ürünü kronograf, saatçilikte ilham alınacak kusursuz bir yeni çizginin müjdecisi oldu. Kusursuzluğun ve performansın izindeki yolculuğuna sadık kalan Bell & Ross, bu ikonik tasarımı en üst düzeyde ifade etmek için çalışmalarına cesaretle yoğunlaşarak nadir bir hazine haline getirdiği iskelet mekanizmayı oluşturdu.

Şeffaf dış tasarımıyla, BR-X1 Chronograph Tourbillon Sapphire büyüleyici gizlerini ortaya çıkarıyor: bir büyük ana Flying Tourbillon komplikasyonun etrafına Bell & Ross tarafından son derece zarif tek tuşlu kronograf eklenmiş. Bu eşsiz ve özel yüksek saatçilik kalibresi, mekanizmasının seçkin şiirselliği ilehayat vermek için hazırlanmış.

Kronograf komplikasyonu ve içerideki birçok inceliği görünür kılan ayrıcalıklı bir pencere sunuyor. Büyüleyici çağdaş tarzı ve son işlemesiyle mekanizmanın kusursuz bir şekilde iskeletleştirilmesi sayesinde bu “saat türbininin” sıra dışı işlevlerini başlatırken, durdurulurken ve sıfırlanırken gözlemlenebiliyor.