Vacheron Constantin 1755’ten beri çalışmalarına kesintisiz devam eden dünyanın en eski saat üreticisidir. Tam teşekküllü üretim tesisi, mekanizmaların araştırmadan ve geliştirmesine, modellerin estetik tanımlarından, tasarım ve saat parçalarının yapılması aşamasından el yapımı bitişe kadar uzanan yaratıcılık sürecinde uzmandır.

19. yüzyılın başında başlayan sahtecilik sorunu sektörü tehdit etmişti. Cenevre mührü, saatçilikte mükemmelliğin sembolü olarak görülmüş ve saatçiliğin felsefesi olarak kabul görmüştür. 1886’da Cenevre Mührü bu endüstrideki en eski profesyonel özellikte olduğu yasallık kazanmış, bu niteliğin başlangıcı olarak kabul edilmiş; özellikle kusursuz kalitenin garantisi olarak görülmüştür. Fakat Haute Horlogerie dünyasında yüksek değer verilmesi, katılmak isteyen herhangi birinin değil, seçilmiş üreticilerin yer almasına sebep olmuştur.

Vacheron Constantin, İsviçre’de 1996’dan beri Richemont Grup’ta yer alır, 400’den fazla uzman saat üreticisi içeren dünyanın farklı yerlerinde toplamda 500’ün üzerinde mühendis, tasarımcı, zanaatkar ve personele sahiptir.

Vacheron Constantin, tüm dünyada 80’in üzerinde ülkede faaliyete sahiptir ve 60’ın üzerinde butik ve 500’ün üzerinde seçkin satış noktasında sunulmaktadır. Vacheron Constantin, tüm bu yılların ardından saat yapımcılığı segmentinde ana konumunu korumaktadır ve farklı alanlardaki zanaatkarlığının onurunu taşımaktadır.

Daha fazla bilgi için http://www.vacheron-constantin.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.